10 от Литекс заслужено си тръгнаха с точка от Разград

1334 0

Литекс измъкна 1:1 като гост на шампиона Лудогорец. Двата тима са в челото на таблицата вече с по 19 точки. Така битката за първото място ще продължи, но няма да се води само от два тима. "Левски" напира отдолу само с три точки по-малко.

Първото сериозно положение дойде в 20-ата минута. Кристиан Малинов бе изведен очи в очи с вратаря на Лудогорец Милан Борян, но взе грешното решение да подава вместо да стреля и в последствие топката бе избита от бранителите на Лудогорец.

Малко след това Литекс поведе с 1:0  в 23-ата минута. Данило Асприля проби отдясно и подаде към наказателното поле, където Нунеш бе оставен абсолютно сам и с точен изстрел реализира.

Лудогорец успя да изравни в 27-ата минута. Марселиньо проби през центъра и подаде към Джонатан Кафу, който отдясно в наказателното поле стреля в левия ъгъл, топката срещна гредата и влезе в мрежата.

В 43-ата минута "орлите" имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Клаудио Кешеру, но главният съдия Таско Тасков даде знак играт да продължи.

Веднага след почивката Страхил Попов получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Андрей Препелица. Изгонването на футболиста на домакините принуди треньора Лауренцио Регекамф за извади тарана Бьорн Йонсен за семтка на защитника Иван Горанов.

В 72-ата минута Мисиджан стреля опасно от воле, но Винисиус изби в корнер.

Асприля прави впечатляващ пробив 79-ата минута  но реши да играе сам докрай и стреля в аут.

Опасен удар на халфа на Лудогорец Препелица в добавеното време мина на сантиметри от гредата.

Литекс можеше да спечели в последните секунди, но удар на Иван Горанов беше изваден с крак от вратаря Милан Борян.