10 от Етър вгорчиха с шедьоври 94-тия рожден ден на Локомотив София (ВИДЕО)

Снимка: Lap.bg

923 0

Етър постигна първа победа след завръщането си в Първа лига през настоящия сезон. Тя бе оформена с 3:1 при визитата на Локомотив София. “Железничарите” имаха нещастието да отстъпят като домакини навръх 94-тата година от създаването на клуба и то след обрат. Бившият футболист на Берое - Симеон Мечев, откри с чудесен удар от дистанция в 7-мата минута.

Още до почивката възпитаниците на Емануел Луканов оформиха пълен обрат чрез воле от Крум Стоянов в 23’ и ново попадение в елита на Кольо Станев. Крайното 3:1 бе оформено от Мартин Николов в 52-рата минута с “петичка”. Около 70’ се стигна и до меле между играчи на двата тима, а изгонен с директен червен картон бе 32-годишният Пламен Димов.

До края на срещата домакините не успяха да създадат нещо по-опасно и така се стигна до четвъртата им поредна загуба след тези от Крумовград, Хебър и Арда. Етър пък до този момент разполагаше с цели 5 поражения и 1 реми.

Сега пред отборите предстои пауза за националните отбори, а след това Етър приема другите "железничари" - Локомотив Пловдив, докато столичани гостуват на Славия.

Вижте актуалното класиране в Първа лига за сезон 2023/24!