И третият евроучастник не успя да спечели на старта в "А" група

Снимка: БГНЕС

1115 0

Берое се превърна в третия европейски участник от България, който започва слабо в първенството. Заралии стигнаха само до 0:0 срещу новака Монтана в последен мач от първия кръг в "А" група.

Берое почна по-добре срещата и още в 8' Милисавлевич успя да центрира добре за Стивън Петков, който овладя на гърди и стреля силно, но вратарят отрази. Постепенно и Монтана почна да създава повече атаки, но единствено удар на Балждийски застраши сериозно противниковата врата.

Към края на полувремето домакините едва не бяха изоставащи в резултата, след като в 38' Балджийски се отчете с невероятен пропуск. Той мина покрай вратаря Макенджиев, но не успя да уцели опразнената врата след това. В 44' Делев пропусна за Берое и феновете в Стара Загора не видяха гол през първото полувреме.

За съжаление на привържениците, второто полувреме беше изключително скучно, като играчите на Петър Хубчев доминираха, но трудно създаваха положения. Единствено Делев и Огнянов застрашиха сериозно вратата на новака - 0:0 краен резултат.