Хебър продължи положителния си актив с Берое след 21-годишно чакане в шампионата (ВИДЕО)

Снимка: Lap.bg

1689 0

Хебър продължи с положителния актив срещу Берое след ремито (1:1) между двата тима в последната среща от 15-тия кръг в Първа лига. Отборите си размениха по едно попадение, които бяха реализирани от Траоре за заралии още в 7-мата минута, а крайния резултат оформи Тартов още в 41-вата минута.

Двата тима не могат да бъдат доволни от крайния резултат, тъй като се нуждаят от всички възможни точки в борбата за по-високи позиции, а ремито запази позициите на отборите преди срещата - Берое е 12-и, докато Хебър - 14-и.

По този начин пазарджаклии продължиха положителната си серия в шампионатните двубои срещу заралии в последните 20 години, като това бе третата среща между двата тима от 2000 г. насам. Хебър победи един път противника си, а миналата среща завърши отново при равен резултат.

Двата тима бяха сранително равностойни през цялата среща - Берое контролираше топката през повече време (55%), докато възпитаниците на Владимир Манчев създадоха по-голям брой голови положения - 7, срещу 6 за гостите. Това трябва да се вземе предвид, тъй като специалистът на домакините наскоро подчерта, че момчетата му имат проблеми именно при атаките.

Вижте по-рано през деня каква атака създадоха от Лудогорец спрямо преки конкуренти!