Бивш "канар" без малко не заплаши 3-ото място на Ботев в дербито на Тракия

Снимка: Marin Bonev / LAP.bg

1738 0

Ботев (Пловдив) и Берое не успяха да се победят в дербито на Тракия и завършиха при равен резултат 1:1. По този начин "канарчетата" остават на третата позиция с 36 точки от 21 мача. Заралии пък са седми с 29 пункта от същия брой изиграни срещи.

Домакините от Стара Загора могат да съжаляват, че изпуснаха успеха в днешната среща. Те имаха повече положения за попадение, въпреки че Ботев владееше топката с малко преимущество пред съперника си.

Всъщност пловдивчани се спасиха от поражението в 84-ата минута, когато Реда Рабей изравни резултата, след като преди това Джонатан бе извел Берое напред в резултата срещу бившия си тим, където игра за 3 сезона.

През второто полувреме (в 70-ата минута) пък в игра за Берое се появи бившият футболист на Левски Давиде Мариани.

Така двата тима продължават да играят много равностойно един срещу друг, като в последните четири мача са си разменили по една победа, а другите две срещи за завършили наравно.