Берое се върна в играта за сметка на Литекс

Снимка: Иван Йочев

15462 0

Берое се върна в играта за сметка на Литекс. Старозагорци биха с 2:0 при домакинството си на тима от Ловеч в последния мач от 14-ия кръг в "А" група. И двето попадения реализира Елиаш да Силва в 28-ата и 69-ата минута. Така отборът на Петър Хубчев се изкачи до третата позиция във временното класиране и сложи точка на "черната" серия от две поредни тежки загуби. Старозагорци имат вече 24 точки, с колкото е и Левски. Литекс пък се срина с четвъртата загуба от последните 6 мача. "Оранжевите" са на пето място с 22 пункта.

Футболитите на Красимир Балъков започнаха по-активно мача и първи създадоха опасни положения пред вратата на домакините. Тимът от Ловеч владееше повече топката и създаваше впечатление, че е по-добрият отбор на терена. Така в 16-ата минута Джордан пропусна да реализира, след като се освободи от Владимир Зафиров и успя да шутира, но не уцели рамките на нварата. Въпреки това Берое поведе в резултата в 28-ата минута след отлично центриране на Салим Керкар и чудесно засичане с глава на Елиаш да Силва.

В началото на второто полувреме Н'Диае и Асприля бяха на път да се сбият на терена. Халфът на Берое изблъска без топка звездата на гостите, което беше последвано от театрално падане на тревата. Георги Йорданов разреши много добре конфликта, като вдигна жълт картон и на двамата.

С наближаването на последния съдийски сигнал гостите от Ловеч ставаха все по-нервни на терена и това доведе до второ попадение във вратата им. В 68-ата минута Веселин Пенев центрира от пряк свободен удар, отсъден на 6-7 метра от ъгловото флагче. Топката беше насочена пред вратарското поле, където подмина куп играчи, Елиаш я засече и след рикошет в тялото на играч в оранжево я прати в горния ляв ъгъл за 2:0.

СТАТИСТИКА:

Мач от 14-ия кръг в "А" група

БЕРОЕ - ЛИТЕКС 2:0

1:0 Елиаш да Силва 28

2:0 Елиаш да Силва 69

БЕРОЕ: 22. Благой Макенджиев, 2. Илия Мунин, 6. Иво Иванов-капитан, 3. Владимир Зафиров, 28. Веселин Пенев, 4. Аласан Н'Дайе, 70. Георги Костадинов, 21. Елиаш да Силва, 26. Салим Керкар, 10. Венцислав Христов, 9. Станислав Костов (78-25. Димо Бакалов)

Резерви: 73. Иван Караджов, 19. Пламен Тенев, 5. Танко Дяков, 15. Георги Динков, 92. Стефан Спировски, 25. Димо Бакалов, 8. Самир Аясс

Треньор: Петър Хубчев

ЛИТЕКС: 31. Винисиус Баривиейра, 16. Страхил Попов-капитан, 28. Пламен Гълъбов, 6. Джаксън Менди, 13. Васил Божиков, 93. Петрус Бумал, 70. Данило Асприля, 15. Кристиян Малинов (70-99. Кирил Десподов), 19. Румен Руменов, 14. Армандо Ваюши, 9. Уилмар Джордан

Резерви: 12. Александър Конов, 3. Антон Недялков, 18. Илия Миланов, 23. Иван Горанов, 88. Никола Колев, 99. Кирил Десподов, 7. Георги Минчев

Tреньор: Красимир Балъков

Жълти картони: Георги Костадинов, Владимир Зафиров, Аласан Н'Дайе (Берое); Кристиян Малинов, Джаксън Менди, Данило Асприля, Петрус Бумал (Литекс)

Съдия: Георги Йорданов

Стадион: "Берое", Стара Загора