Берое с ценна, но трудна победа в битката си за топ 6

Снимка: Оф. сайт на Берое

768 0

Берое постигна ценна победа в битката за топ 6 в efbet Лига, след като надви Витоша (Бистрица) с 2:1 като гост в мач от 22-ия кръг на първенството. Момчетата на Димитър Димитров имаха доста затруднения срещу последния в класирането, но все пак успяха да стигнат до трите точки, благодарение на гол на Гаюс Макоута в 90-ата минута на двубоя.

Мачът започна отлично за домакините, които успяха да поведат още в четвъртата минута чрез Георги Амзин, който се разписа с глава след центриране отляво. Двадесет минути по-късно старозагорци изравниха след гол на Алуин Фал, който вкара след асистенция на Фуртадо.

И когато изглеждаше, че двата тима ще поделят точките, Мартин Камбуров развали удоволствието на последния тим в класирането. Той центрира отляво и топката стигна до Макоута, който донесе успеха на гостите след силен изстрел. Така Берое записа трета поредна победа и се изкачи до пето място в класирането с 34 точки, докато Витоша остава на дъното с едва пет спечелени точки.