Арда Кърджали победи Берое като гост с 2:0 в мач от 28-ия кръг на Първа лига

Снимка: fcarda.bg

1374 0

Арда Кърджали победи Берое като гост с 0:2 в мач от 28-ия кръг на Първа лига. Тонислав Йорданов откри резултата в 40-ата минута на мача, а в 77-ата отново той се разписа за 2:0 в полза на "сините".

В 40-ата минута Деян Лозев проби чудесно отдясно и стигна чак до аутлинията, преди да центрира по великолепен начин топката, която прехвърли и вратаря, и защитник на Берое, а за Тонислав Йорданов остана най-лесното - да я вкара с глава на празна врата за 1:0!

В 77-ата минута Тонислав Йорданов реализира и втория си гол в срещата, след точно изпълнена дузпа, отсъдена за нарушение срещу Мартин Костадинов. Вратарят на заралии се хвърли вляво, а Йорданов насочи топката по земя в десния ъгъл и покачи на 2:0.

Така Берое остана на последната 6-та позиция в тази плейофна група с актив от 37 точки, докато Арда е на 4-то място с 48 пункта - на 4 точки зад ЦСКА, които обаче имат и два мача по-малко!