Рома почти повтори "подвига" на Левски с Атверпен и изпусна 2 гола преднина срещу Аустрия (ВИДЕО)

1302 0

Италианският РомаРома изпусна по безумно нелеп начин победата срещу Аустрия Виена в Лига Европа в зрелищено равенство 3:3 на "Олимпико".

Само десетина минути преди края на двубоя римските "вълци" водеха с 3:1, но късни голове на австрийците шокираха домакините.

Ето какво означава защитникът да е истинска стена (ВИДЕО)

В 17-ата минута Куяде центрира в наказателното поле, където Холзхауер със страхотно воле простреля Алисон за 0:1. Рома обаче бързо отвърна на удара - в 19-ата минута Жерсон пусна страхотен извеждащ пас зад австрийската защита за Ел Шаарави, който елегантно прехвърли вратаря Алмер и изравни резултата.

В 34-ата минута римските "вълци" повториха упражнението, за пълния обрат. Вездесъщият Франческо Тоти пусна гениален пас за Ел Шаарави, който сам срещу вратаря хладнокръвно заби втория си гол в мача.

Съотборник сравнява: Джерард е фантастичен, но Тоти е бог

В 70-ата минута Тоти отново блесна с голов пас. Принца на Рим центртира с  невероятен външен фалц в наказателното поле, където на далечната греда Флоренци от воле разстреля Хаджикич и опече мача на "вълците".

В 82-ата минута Аустрия се върна в мача, след като резервата Проскоп от десетина метра наказа Алисон. Секунди по-късно австрийците шокираха "Олимпико" с изравнителен гол на Кайоде, който засече остро центриране на Шради.

В самия край  на двубоя гол на резервата Един Джеко беши отменен заради засада и резултатът остана непроменен.

Състави:

Рома: Алисон, Флоренци (Емерсон), Манолас, Фацио, Жезус (81 - Джеко), Нианголан, Паредес, Жерсон, Итурбе, Ел Шаарави (65 - Салах), Тоти

Аустрия: Алмер (25 - Хаджикич), Ларсен, Стронати, Филипович, Марчинко, Холцхауер, Зербест, Венуто (Шради), Пирес, Груенвалд (78 - Прокоп), Кайоде