Двойният лъвски рев на Григор, след като победи 186-ия в света, чуйте звяра (ВИДЕО)

Снимка: Gulliver/GettyImages

2214 0

Световният №3 Григор Димитров продължава в третия кръг на първия за годината турнир от Големия шлем Australian Open. Българинът постигна две победи над квалификанти в откриващите си мачове, а в следващата фаза се изправя срещу руснака Андрей Рубльов.

Днес хасковлията се измъчи, за да стигне до успеха с 3:2 сета срещу 22-годишния американец Макензи Макдоналд. Българинът дори загуби сет на 0, което предизвика подигравки по негов адрес дори от страна на организаторите на турнира.

В решителния пети сет Димитров стигна до пробив в 14-я гейм. В него се стигна до равенство, като Макдоналд първо направи двойна грешка, за да даде мачбол на Гришо, а секунди по-късно прати форхенд в мрежата, с което срещата свърши. След последната точка Григор показа колко трудно е било за него в днешната среща, като отпусна натрупания гняв с два мощни лъвски рева.