Лукойл спечели дербито с Балкан и оглави еднолично НБЛ

1216 0

Лукойл Академик спечели дербито на върха в Националната баскетболна лига. Домакините от Правец се наложиха над своя съперник със 71:66. С успеха Лукойл излезе еднолично начело в НБЛ с пълен актив след четири кръга. Това пък бе първа загуба на Балкан през сезона.

Двубоят не започна добре за гостите, които след първата част изоставаха с 9:20. Балкан обаче заигра по-добре през вторите десет минути и на почивката намали изоставането си на 8 точки.

След почивката Балкан направи пълен обрат и преди последната част излезе начело с 2 точки. Двата тима изиграха оспорвана четвърта част, като до последно не се знаеше кой ще е крайният победител. Все пак Лукойл успя да вземе аванс и спечели мача.

Силен мач за домакините изигра Филип Виденов, който има 22 точки. С 18 е Желко Шакич.

За Балкан Марко Бъркич вкара 19, докато Мартин Маринов има 15. 10 добави Цветослав Острев.

В останалите двубои от кръга Черно море Порт Варна победи у дома Академик Бултекс с 96:77. Рилски спортист спечели срещу Ямбол също като домакин с 94:68. Берое спечели гостуването си на Черноморец със 70:61. Спартак продължава с доброто си представяне от началото на сезона и поднесе нова изненада, след като победи у дома Левски 2014 със 76:70.