Зенит дръпна на 10 от Торино

Снимка: Getty images/Gulliver

1134 0

Зенит (Санкт Петербург) си осигури комфортен аванс преди реванша в Италия, след като победи Торино с 2:0 в първи мач от осминафиналната фаза на Лига Европа.

Домакините диктуваха мача през цялото време и нямаха особени проблеми да си осигурят преднината.

Торино ги улесни още повече, след като играха повече от час с човек по-малко. Още в 28-ата минута Марко Бенаси напусна терена за втори жълт картон.

С 10 души на терена гостите не успяха да удържат офанзивната игра на домакините и в 38-ата минута Аксел Витцел откри резултата. След удар по диагонала от границата на наказателното поле, дело на Игор Смолников, Витцел бе на точното място и довкара отбитата от вратаря на Торино топка.

Предимството на петербургци бе осезаемо и до края на полувремето техен гол дори бе отменен заради засада.

Ужасна грешка в защитата на Торино изведе на позиция играч на домакините, който стреля в дясната греда. При рикошета обаче топката попадна в Кришито, който от 8 метра я прати в опразнената врата за 2:0 в 53-ата минута.

След комфортната преднина домакините намалиха темпото, но не изпуснаха контрола над играта.

До края на мача обаче не успяха да създадат други удобни положения за гол.

Все пак Зенит може да диша по-спокойно преди реванша в Торино след седмица.