Загрявайки за Кристиано Роналдо: Ал Хилал закуси с Роберто Фирмино и Рияд Марез! (ВИДЕО)

2096 0

Ал Хилал записа поредна победа в саудитската Про лига, този път срещу пълния със звезди Ал Ахли. "Синята мощ" се наложи с 2:1 и няма смисъл да се отбелязва, че титлата му е в кърпа вързана.

Успехът идва в навечерието на дербитата с Ал Насър на Кристиано Роналдо. Двата тима първо ще премерят сили за първенство (17.05), а в края на месецa (30.05) ще се сблъскат и на финала за Купата на краля на Саудитска Арабия.

Страхотен гол на Малком в края!

Мачът определено бе равностоен, а дори Ал Ахли бе по-добър през първата част. В 13-та минута удар на Рияд Марез се отби в страничната греда. След половин час игра Фирас Ал-Бурайкан бе на точното място и довкара топката в мрежата за 1:0.

Още: Бивша звезда на Ливърпул: Обзалагам се, че Меси и Роналдо не се понасят

В края на полувремето Марез счупи кръста на бранител на Ал Хилал, но пасът му намери Фирас в засада. Броени минути след това Ален Сен-Максимен направи страхотен индивидуален пробив, но Ясин Боно се намеси блестящо.

Александър Митрович

"Синята мощ" успя да изравни в 52' - Малком центрира отлично и Александър Митрович се извиси и вкара с глава. След попадението темпото поспадна, а гостите сякаш бяха доволни на точката. Опасен шут на Фирмино профуча над вратата в 80-та минута, а Ал Хилал все пак успя да се добере до победата малко след това. Малком мина на спринт през трима души от Ал Ахли и от 14-15 метра не остави шансове на Едуард Менди.

Още: Интер Маями иска да привлече Кристиано Роналдо при Лионел Меси

Кристиано Роналдо с пореден хеттрик за Ал Насър - нова лекция от португалеца (ВИДЕО)

Ал Хилал подпечата присъдата на Кристиано Роналдо! (ВИДЕО)