Вратар предизвика автогол на... вратар - зрелищен момент в мач на Бенфика Б (ВИДЕО)

962 0

Във вечерта на 7 ноември вторият отбор на Бенфика гостуваше на Трофенсе в мач от 12-ия кръг на португалската втора дивизия.

Мачът не започна добре за лисабонските "орли" и в първия половин час трима техни футболисти получиха жълти картони, а в 32-ата минута домакините поведоха в резултата чрез Анже Мутсинзи.

След почивката обаче настъпи пълен обрат, чието начало бе дадено от вратаря на Бенфика Б - Самуел Соареш. В 66-ата минута 20-годишният младежки национал на "мореплавателите" реши да опита късмета си и да шутира от около 80 метра...

Ударът на Соареш бе много силен и много премерен. Топката направи контакт с горната греда зад плонжиралия вратар на Трофенсе - Мигел Сантош, а за негово нещастие тя рикошира в крака му и влезе във вратата за 1:1. Впоследствие Луиш Семедо се разписа за крайното 2:1 осем минути преди последния съдийски сигнал и така Бенфика Б спечели три точки, с които се изкачи до третото място в таблицата.