2373 0

Снажният бивш полузащитник на Манчестър Юнайтед - Маруан Фелайни, се завърна по мечтан начин на футболния терен, след като в продължение на няколко седмици бе настанен в болница заради това, че бе заразен с коронавирус.

Белгиецът се превърна в герой за своя отбор Шандонг Луненг при победата с 3:2 над Далиан Про, където е популярният футболист Марек Хамшик и наставникът Рафаел Бенитес). Фелайни реализира и 3-те попадения, като оформи своя хеттрик само след изстрели с глава и то в рамките на 8 минути.

Саломон Рондон откри за Далиан в 57-ата минута, а след това дойде времето на Фелайни, който се разписа последователно в 79-ата, 83-ата и 86-ата минута. Маркус Даниелсон вкара още едно попадение за Далиан в добавеното време, за да оформи крайния резултат.

А по време на пандемията, Маруан Фелайни дари 3 милиона на родния си клуб, за да го спаси от фалит.