Снимка: Gulliver/Getty Images

1729 0

Бившият капитан на Ливърпул Стивън Джерард направи официален дебют за ЛА Галакси. Той се представи много силно, като реализира първия си гол с екипа на новия си тим. Това стана при победата над Сан Хосе с 5:2.

ЛА Галакси направи невероятен обрат, след като изоставаше с 0:2. В 30-тата минута Роби Кийн намали за 1:2, а седем по-късно Джерард също се разписа. До края на срещата бившата звезда на Висшата лига Кийн вкара още две попадения, а крайният резултат оформи Себастиан Леджет в последната минута на мача.

Двубоят беше изгледан от 27 000 души, като сред тях беше и бившият съотборник на Джерард в националния тим на Англия Дейвид Бекъм.