1285 0

Аржентина и Чили завършиха наравно 1:1 в световна квалификация в зона Южна Америка, играна в Сантяго дел Естеро. Аржентинците поведоха в резултата с попадение от дузпа на Лионел Меси в 23-ата минута. Алексис Санчес изравни в 36-ата.

Така "гаучосите" не успява да оглавят класирането в КОНМЕБОЛ. Така Лео Меси и компания останаха на втора позиция на точка зад първия Бразилия. Чилийците са на седмо място като след първите 5 кръга имат само един успех.

В друг мач Уругвай направи нулево равенство срещу Парагвай. И двата отбора рядко стигаха до опасни удари. Домакините вкараха преди почивката, но голът беше отменен поради засада. Парагвай е на 4-то място с актив от 7 точки, като са пред Уругвай благодарение на головата си разлика.