ВАР, пропиляна дузпа и червен картон - Бензема с най-емоционалния си успех в Саудитска Арабия (ВИДЕО)

614 0

Карим Бензема донесе с асистенцията си обрат на Ал Итихад в понеделник вечер. Действащият шампион се наложи с 2:1 над Ал Уехда в двубой от 21-ия кръг на саудитския елит. Очакванията бяха за лесен двубой, но до него се стигна едва в 12-минутното добавено време.

Бензема днес асистира за победата

Ал Итихад изоставаше до 84-ата минута, след като Игхало бе открил в 35'. Още преди това Бензема също бе реализирал, но голът бе отменен заради нарушение в атака при разглеждането му с ВАР. Французинът пропиля и дузпа след повече от 10 добавени минути преди почивката.

В крайна сметка Хамдалах изравни от дузпа, а носителят на "Златната топка" асистира 10 минути по-късно за победното попадение. Това бе седма поредна победа за Ал Итихад над съперника си, а серията започна от 2020 г. Междувременно победителите бяха останали и с човек по-малко след директен червен картон на Ал Муса с изтичането на редовното време.

Шампионът обаче остава пети на цели 22 точки от върха. Именно в следващия кръг Бензема и компания ще гостуват на претендента Ал Хилал в голямото дерби.

Още: Карим Бензема: Всички, които казват, че искам да се върна в Европа, са лъжци

Неузнаваем Кристиано Роналдо при завръщането си за Ал Насър (ВИДЕО)