В спиращ дъха мач: Назон докопа първата победа след жестока издънка на Кшищоф Пьонтек (ВИДЕО)

Снимка: Колаж: SportLive.bg

19781 0

Дюкенс Назон успя да достигне по възможно най-драматичния начин до първия си успех в турския елит. Неговият Кайзериспор се наложи с 3:2 над столичния Башакшехир в двубой от 26-ия кръг.

Хаитянският национал дълго ще помни визитата в Истанбул, тъй като срещу свързвания години наред с турския президент Реджеп Таип Ердоган отбор - успя да реализира първото си попадение за настоящия си тим.

Чрез прецизен удар от ръба на наказателното поле доскорошният стрелец на ЦСКА успя да открие в 9-ата минута. Кайзериспор изглеждаше, че е много близо до първи успех в последните си 11 срещи още на полувремето, когато Карими вече бе удвоил преднината до 2:0 с топовната си стрелба в 15'.

Столичани отговориха подобаващо след почивката и върнаха постепенно два гола. Турук намали в 58-ата, а Боа Морте успокои Назон и компания за 3:1 в 84'. В последния възможен момент дойде и въпросния втори домакински гол - чрез Гюлрелер в 89'.

Назон изведе своите в началото

При така стеклите се обстоятелства домакините имаха всички предпоставки да вгорчат още една вечер на съперника, но Кшищоф Пьонтек провали своите! Преминалият през Милан полски нападател изпусна дузпа отвъд 100-ата минута.

Така Кайзериспор спря жестоката серия, заради която бе побеждавал за последно в началото на месец декември 2023 г. (2:0 срещу Пендикспор). Трябва да се отбележи, че това е едва втора победа на Назон и компания при визита на Башакшехир от 2012 г. насам.

След дългоочакваните три точки - Кайзериспор вече е 11-и с 32 пункта във временното класиране. Последният, който се докопва до позиция, даваща права на участие в евротурнирите, е четвъртият Бешикташ. Столичният гранд има 43 точки - 11 повече от Кайзериспор и 10 от Башакшехир.

Вижте дебютния гол на Назон в турския елит!

Още: И това се случи: Бешикташ уволни бивш кадър на Гьозтепе заради профил в сайт за запознанства

90 минути и неспазено обещание за Дюкенс Назон при дебюта му в Турция

Официално: 193-сантиметров бразилец подсили отбора на Станимир Стоилов (СНИМКА)