Унгария стяга багажа за Евро 2016 след победа в Осло

1253 0

Унгария победи Норвегия с 1:0 като гост в мач от баражите за Евро 2016.

Попадението отбеляза Ласло Клайхайстер в 26-ата минута. Наглед безобидният му удар се оказа неспасяем за Ниланд. Стражът на Норвегия докосна топката, но не успя да я отклони от пътя й тя се оплете в мрежата му.

Успехът в Осло направи унгарците абсолютни фаворити за класиране на финалите преди реванша. Унгария не е играла на Европейско първенство от 30 години.

Въпреки загубата домакините бяха по-активни и създадоха няколко доста добри положения, а в 88-ата минута гредата им попречи да стигнат до гол.

Двете страни завършиха на третите места в своите квалификационни групи, като норвежците дори съперник на нашите национали.

За последно двата тима се бяха срещали в контрола в Будапеща през 2011 година и Норвегия се наложи с 2:0. Общият баланс помежду им вече е 5 победи за скандинавците, 5 равенства и 9 успеха за Унгария. Последната победа на маджарите преди днес срещу този съперник датираше от 1982 година.