Сърбия не сбърка срещу Литва и поведе в нашата група

1656 0

Отборът на Сърбия излезе начело в група "G" на квалификациите за Евро 2024, където е и националният отбор на България, след като победи Литва с 2:0 у дома в откриващия си мач от пресявките. В Белград ветеранът Душан Тадич даде преднина на домакините в 16-ата минута, след като бе намерен на точката на дузпата и прати топката покрай литовския страж за 1:0.

Литва имаше страхотна възможност да изравни в началото на второто полувреме. Скоро след подновяването Паулаускас се озова на отлична позиция и стреля, но сръбският вратар се намеси подобаващо и го отказа.

Малко след почивката Душан Влахович покачи на 2:0. Тадич проби отляво и с пас по земя намери свободния си съименник, който беше безпогрешен - 2:0.

По-рано снощи България загуби от Черна гора с 0:1 в Разград. По този начин Сърбия и Черна гора имат по три точки, докато "лъвовете", Литва и Унгария са без точки. Унгарците все още не са играли. По-рано сръбският селекционер сподели очакванията си от мачовете в групата - ето какво каза.