Сърбия направи голяма крачка към Световното

Снимка: Gulliver/GettyImages

987 0

Националният отбор на Сърбия направи голяма крачка към класиране за Световното първенство в Русия, след като победи Ирландия като гост с 1:0.

На „Авива Стейдиъм“ през първата част домакините доминираха, но трудно стигаха до чисти голови положения. 10 минути след почивката сърбите нанесоха своя удар чрез централния нападател Александър Коларов. В 68-та минута гостите останаха с човек по-малко, след като Никола Максимович получи директен червен картон, но въпреки това възпитаниците на Славолюб Муслин удържаха преднината си и стигнаха до успеха.

По този начин Сърбия вече има 18 точки и води с 4 пред втория в групата Уелс, който вчера победи Молдова с 2:0 като гост. Ирландия се смъкна до трета позиция с 13 точки и все още има шанс да играе на Мондиал 2018.