Сърбия измъкна точка от Бейл и компания

Снимка: Getty Images/Gulliver

1363 0

Сърбия взе точка от Уелс в мач от група D на световните квалификации. Двата тима завършиха 1:1. "Драконите" поведоха с гол на Гарет Бейл в 30-ата минута, но в 86-ата Александър Митрович изравни и донесе радост за сърбите.

В началото на срещата домакините опитаха да упражнят настиск, но по-сериозните удари лиспваха. Веднага след гола на Бейл в 30', Робсън-Кану пропусна да нанесе втори удар по сърбите като ударът му не намери вратата. В 70-ата минута възникна спорен момент, реферът не видя игра с ръка в наказателното поле на Джо Алън, ако бе свирил дузпа за Сърбия, то тя нямаше да е пресилена. В 85-ата минута Гарет Бейл шутира по диагонала, но топката срещна гредата.

Сърбия запазва второто място във временното класиране, тимът на Славолюб Муслин има 8 точки, Уелс е с 6, а начело е Ейре с 10.