Гарет Бейл и компания бяха унижени, а им спряха и рекордно постижение

Снимка: Guliver/GettyImages

2843 0

Уелс ще има много сериозни проблеми с класирането си на Мондиал 2018, след като "драконите" изпуснаха задължителна победа над Грузия у дома. Двата отбора завършиха 1:1, а с това Гарет Бейл и компания по всяка вероятност ще загубят първото място в квалификационната си група.

Полуфиналистите от Евро 2016 поведоха чрез гол с глава на Гарет Бейл още през първото полувреме, но след това се отпуснаха и бяха наказани. Окриашвили в 57' изравни, а до края на мача Грузия дори можеше да спечели в срещата.

Това беше първи домакински гол, който Уелс допусна от 381 минути насам, а с това може да изпусне и първото място в групата. Отборът е с актив от 5 точки и може да бъде изпреварен от някой измежду Австрия, Сърбия или Ейре.

В останалите ранни мачове днес Израел спечели с 2:1 срещу Лихтенщайн, Украйна нанесе второ поредно поражение на Косово (3:0, а Хърватия измъкна минимална победа като гост на Финландия с 0:1.