След дузпи Тотнъм пречупи Байерн насред "Алианц Арена" и вдигна Audi Cup (ВИДЕО)

2346 0

Финалистът в Шампионска лига от миналия сезон Тотнъм е новият шампион в приятелския турнир Audi Cup. "Шпорите" надиграха немския шампион Байерн Мюнхен насред "Алианц Арена". В редовното време двата отбора завършиха при резултат 2:2, а след изпълнението на дузпи англичаните бяха по-хладнокръвния отбор и спечели с 6:5.

Ерик Ламела откри резултата в 19-ата минута, давайки преднина на своя отбор във финала. До края на полувремето се стигна до няколко добри положения и пред двете врати, но в крайна сметка без повече попадения.

През втората част Тотнъм отново пръв нанесе удар, като в 59-ата минута Кристиан Ериксен удвои резултата. Само две минути по-късно обаче дойде отговорът и на баварците. Ян-Фите Арп върна едно попадение, а в 81-вата минута Алфонсо Дейвис успя да изравни и да вкара мача в дузпи.

При 11-метровите удари Давид Алаба и Кристиан Ериксен пропуснаха първите дузпи за своите отбори, след което последва серия от пет безпогрешни дузпи и за двата тима. При шестия опит на баварците обаче Джером Боатенг пропусна да отбележи и подари титлата на своя съперник.