След 6 гола за 120 минути + 10 дузпи: Лионел Меси е на финал с Интер Маями! (ВИДЕО)

3554 0

Преди броени дни Интер Маями спечели Купата на Лигата, а през изминалата нощ Лионел Меси и компания се класираха за още един финал - този за US Open къп!

Тимът на Тата Мартино победи Синсинати след изпълнение на дузпи в 1/2-финалния сблъсък в турнира, след като редовното време завърши 2:2, а продълженията - 3:3...

За първи път след трансфера си в Маями, Меси не отбеляза гол, но за сметка на това асистира на два пъти!

Развой на мача

До средата на второто полувреме Синсинати водеше с 2:0 след голове на Лусиано Акоста и Брандън Васкес. В 68-ата минута Лео Меси сложи топката на главата на Леонардо Кампаня за 1:2, а в седмата минута от продължението на редовното време упражнението бе повторено за 2:2.

След това двата отбора си размениха по едно попадение за 3:3 в продълженията и така се стигна до дузпи.

Петима играчи на Интер Маями, сред които и Меси, не сбъркаха от бялата точка, докато за Синсинати не бе точен единствено последният пети изпълнител - Ник Хаглънд.

*На финала за US Open къп Интер ще играе срещу победителя от другия полуфинал - Хюстън Динамо срещу Реал Солт Лейк!