Шампионът Сити тръгна ударно на ФА Къп 2024: Размаза Хъдърсфийлд (ВИДЕО)

968 0

Манчестър Сити размаза члена на Чемпиъншип - Хъдърсфийлд, в трети кръг на ФА Къп. Шампионът в надпреварата за миналия сезон вкара 5 безответни гола на гостите и се класира за четвърти кръг с лекота.

През първото полувреме нищо, освен класата на домакините, не предвещаваше такъв резултат. До 30-ата минута двубоят бе протекъл без някакви сериозни опасности пред една от двете врати. "Гражданите" дори претърпяха удар, като в 18-ата минута Мануел Аканджи бе принудително заменен заради контузия. В игра влезе Матеуш Нунеш.

Сити размаза Хъдърсфийлд в трети кръг на ФА Къп

В 33' обаче Сити поведе, след като Фил Фоудън достигна до отскочила топка в наказателното поле и с чудесен удар опъна мрежата на Лий Никълс - 1:0!

Четири минути по-късно Сити удари отново, този път чрез Хулиан Алварес. Шампионите създадоха страхотна атака, подадоха си няколко пъти в наказателното поле, въпреки засиленото присъствие в него на играчи на Хъдърсфийлд, а атаката бе завършена от аржентинеца успешно - 2:0.

В 57' феновете на "Етихад" видяха завръщането на един от любимците си - Кевин Де Бройне, след около 5 месеца отсъствие заради контузия. Той се отчете с асистенция за последния гол.

През второто полувреме тимът на Хосеп Гуардиола вкара още 3 гола на по-скромния си съперник - в 58' Хъдърсфийлд си отбеляза автогол под натиска на Оскар Боб, в 65' Фил Фоудън оформи дубъл, а в 74' Жереми Доку оформи крайното 5:0. Той получи пас от Де Бройне и с удар от въздуха реализира.