Севиля спечели първата в историята "Чалъндж къп" след драма с дузпи (ВИДЕО)

1353 0

Испанският Севиля спечели първото издание на новия турнир "Чалъндж къп", който изправя един срещу друг победителите във вторите по сила клубни надпревари в Европа и Южна Америка - Лига Европа и Копа Судамерикана!

На своя стадион "Рамон Санчес Писхуан" тимът на Хосе Луис Мендилибар надви Индепендиенте дел Вале с дузпи, след като редовното време бе завършило при равен резултат - 1:1.

Развой на мача

Още в 10-ата минута отборът от Еквадор поведе с 1:0, след като Лаутаро Диас се възползва от невниманието на защитника Кике Салас и останал очи в очи с Марко Дмитрович го преодоля с удар с десния крак.

След точно час игра испанците върнаха гола, но попадението на Салас бе отменено заради засада.

В 91-вата минута Севиля все пак успя да изравни - Педро Ортис бе оставен непокрит в наказателното поле, овладя си центрирането от левия фланг и с левия крак отбеляза за 1:1.

Продължения нямаше и директно се прибегна до изпълнението на дузпи - шампионът от Лига Европа не сгреши при нито един от четирите си 11-метрови наказателни удари, докато този от Копа Судамерикана допусна две грешки и така загуби първото издание на "Чалъндж къп".