Сензация във ФА Къп: Ипсуич нанесе 38 удара, но бе елиминиран от отбор с 98 места под него (ВИДЕО)

446 0

Аматьорският клуб Мейдстоун Юнайтед шокира втородивизионния Ипсуич и го отстрани в четвъртия кръг на ФА Къп.

Отборът, който се намери в шестото ниво на английския футбол, спечели с 2:1 на “Портман Роуд”. Статистиката след края на двубоя показваше удари 38-2 в полза на домакините, но крайният резултат бе в полза на съперника.

Развой на срещата

Още: Шест е щастливо число за Гуардиола: Манчестър Сити най-накрая победи Тотнъм в Северен Лондон (ВИДЕО)

Мейдстоун откри резултата в 43-ата минута. Ламар Рейнълдс бе изведен сам срещу вратаря. Офанзивният футболист показа голямо самочувствие и прехвърли стража на домакините.

Ипсуич все пак успя да изравни в 56-ата минута. Джереми Сармиенто преодоля Коволан с удар от границата на наказателното поле, който попадна в десния ъгъл.

Още: Челси и Астън Вила се скъсаха да пропускат във ФА Къп - всичко ще се реши на "Вила парк" (ВИДЕО)

10 минути по-късно обаче Мейдстоун си върна преднината и това се превърна в победното попадение - Сам Корн бе намерен в наказателното поле и преодоля Кристиан Уолтън.

Сюжетът за Мейдстоун в тазгодишното издание на ФА Къп е повече от приказен. Тимът започна от втория квалификационен кръг и днес записа седма поредна победа. Интересното е, че разликата между Ипсуич и Мейдстоун на Острова е цели 98 места.