Селтик печели с Тонев, Залцбург дръпна на Динамо

1840 0

Изненадващо Залцбург разгроми Динамо (Загреб) с 4:2 в мач от група D на Лига Европа. Алан отбеляза хетрик за австрийците с голове в 14-ата, 45-ата и 52-ата минути. Между тях в 49-ата минута се разписа и Рамальо след корнер. В последните минути Динамо стигна до два почетни гола. Адеми в 81-ата след страхотна атака на хърватите и Енрикес в 89-ата след като разсече защитата на Залцбург и пусна покрай вратаря.

В другия мач от групата Селтик надигра Астра с 2:1 (Шчепович 73, Йохансен 79; Еначе 81). Александър Тонев се появи като резерва в 58-ата минута и остави добри впечатления с играта си.