Борусия и Виляреал газят в група А

3056 0

Фаворитите взеха своето в мачовете от група А на Лига Европа. Виляреал остава начело в нея след домакинско 4:1 над аутсайдера Цюрих. Кани откри в шестата минута, след като Морено бе изведен, разходи се покрай вратаря на гостите и асистира на празна врата. Швейцарците успяха да изравнят в 43-ата минута, когато Шьонбехлер отблизо се възползва от страхотен пас на Чикауи. Всичко си дойде по местата през второто полувреме. Първо Вието направи 2:1 от 6-7 метра, а капитанът Бруно в 60-ата минута от пряк-свободен удар направи 3:1. Четвъртият гол вкара Джовани Дос Сантос след самостоятелен рейд в 78-ата минута.

Борусия (Мьонхенгладбах) продължи силното си представяне този сезон. Вторият в Бундеслигата удари с 5:0 у дома Аполон (Лимасол). Успех, който се явява първи за "бяло-черните" в груповата фаза. Досега те имаха две ремита. В 11-ата минута кипърците сгрешиха при изнасянето, Хъргота намери Ибрахима Траоре и той с плътен удар зарадва местните фенове. Ролите се размениха в 56-ата минута, този път Траоре стреля, вратарят спаси, а Хъргота довкара за 2:0. Класическият резултат оформи отново Траоре след пас на... Хъргота и нов нисък плътен удар. Остана време и Патрик Херман да се разпише в 83-ата минута, а в последната своето име сред голмайсторите записа и братът на Еден Азар - Торган след рикошет в защитник на гостите. В края на седмицата Борусия приема Байерн в дербито на Бундеслигата.