САЩ падна от Мексико в първия мач с Тръмп като президент

1472 0

Националният отбор на Мексико победи САЩ с 2:1 в световна квалификация от зона КОНКАКАф, играна в Охайо.

"Ацтеките“ поведоха в резултата в 21-та минута чрез Мигел Лаюин, но Боби Шоу Ууд възстанови равенствово малко след почивката. Ключовият момент в двубоя настъпи минута преди края на редовното време, когато опитният централен защитник Рафа Маркес се разписа с глава след центриране от корнер и донесе успеха на Мексико.

Това бе първият мач на Щатите от избирането на Диналд Тръмп за президент на страната.

В другите мачове от зона КОНКАКАФ Панама победи Хондурас с 1:0, а Коста Рика надви Тринидад и Тобаго с 2:0.