Снимка: Gettyimages.com

5462 0

Съспетателките по с спортна гимнастика на САЩ защитиха златните си медали от Лондон 2012. Те спечелиха убедително със сбор от 184.897 точки.

Голямата фаворитка Симон Байлс, която дебютира на олимпиади, помогна на САЩ да спечели златото. В отбора бяха още Габриела Дъглас, Александра Райсман, Лорън Ернандес и Мадисън Косиан.

19-годишната Байлс, която има 10 златни медала от световни първенства в кариерата си, игра на четирите уреда и получи 15.933 точки на прескок, 14.800 на успоредка, 15.300 на греда и 15.800 точки на земя.

Байлс има шанс да спечели още четири медала в Рио - в индивидуалния, многобоя и на финалите на прескок, греда и земя. Тя не влезе само на финала на смесена успоредка.

Всичките оценки на американките бяха над 15.000 точки. Единствено Байлс получи 14.800 на успоредка, а Лорън Ернандес 14.833 точки на земна гимнастика.

Русия взе среброто на втора поредна олимпиада със 176.688 точки, а Китай остана на трето място, след като Мао И се провали при изпълнението си на земя.

Домакините от Бразилия останаха на последната осма позиция със 172.087 точки.