Самба! Бразилия попиля Тунис, звезда на Барселона изригна с два гола

3690 0

Бразилия разби само с 5:1 Тунис в поредната си контрола преди Световното първенство в Катар, проведена на „Парк де Пренс“ в Париж. Така „селесао“ записа четвърта поредна победа в приятелските срещи, които са част от подготовката на тима за предстоящия Мондиал. Серията на бразилците вече стана общо 14 срещи без поражение.

Кошницата на африканците напълниха Рафиня, който заби две попадения, а по едно попадение добавиха Ричарлисон, Неймар от дузпа и Педро. Почетното попадение за тунизийците реализира Монтасар Таиби. Африканците завършиха мача и с намален състав, след като в края на първото полувреме червен картон получи Дилан Брон.

Бразилия откри резултата още в 11-ата минута чрез Рафиня. Крилото на Барселона вкара с глава след центриране на Каземиро. Само 7 минути по-късно Тунис изненадващо изравни. Таиби матира Алисон с глава за 1:1 след центриране от фаул. Само 60 секунди по-късно Ричарлисон възстанови преднината на „кариоките“, пращайки топката в мрежата от дъгата на пеналта – 2:1.

Неймар направи 3:1 от дузпа в 29-ата минута. Нов гол във вратата на Тунис реализира Рафиня. Той вкара второто си попадение в срещата в 40-ата минута след страхотен изстрел от дъгата на наказателното поле, а топката влетя в мрежата и след рикошет в дясната странична греда. Ситуацията за африканците се утежни още повече 120 секунди по-късно, когато Дилан Брон получи директен червен картон за грубо влизане.

След почивката „кариоките“ намалиха оборотите и пожалиха съперника си. Четвърт час преди края Педро фиксира крайното 5:1.