С историческа победа над Словения Украйна гледа към Евро 2016

968 0

Украйна постигна историческа победа над Словения в първия бараж за класиране на Евро 2016. Тимът победи с 2:0, което е първи успех за него над този съперник, след две загуби и две равенства досега.

Домакините на "Лвов Арена" заслужено стигнаха до победата, след като зарадваха с добра игра около 34-те хиляди зрители на трибуните.

Звездата Андрий Ярмоленко откри резултата в 22-ата минута, след като след центриране от корнер Самир Ханданович боксира, топката попадна у Ярмоленко, който елиминира трима съперникови бранители и с диагонален шут се разписа за 1:0.

Малко след почивката Украйна подпечата победата си. В 54-ата минута Федецкий пусна прострелно центриране към вратарското поле, което бе засечено от Селезньов - 2:0.

До края Украйна можеше и да оформи класика, но нацелиха гредата.