Словакия стъпи на Евро 2016, Испания надви Украйна

1785 0

Словакия победи Люксембург като гост с 4:2 и се класира за Европейското първенство във Франция.

Мачът бе от квалификационна Група С. Словаците изковаха победата още през първото полувреме, когато вкараха 3 бързи и безответни гола чрез Хамшик, Немец и Мак. И за трите попадения асистира най-добрият в този мач - Вайс.

През втората част гостите малко се поотпуснаха, от което домакините се възползваха по най-добрия начин. В разстояние на 4 минути Люксембург вкара два гола чрез Мъч и Гершон от дузпа: 2:3. Словаците се сепнаха и вдигнаха оборотите, като в края на мача Хамшик оформи крайното 4:2.

Лидерът в групата Испания не допусна изненада в Киев, където се наложи с минималното 1:0 над Украйна. Единственото попадение реализира в 22-та минута играчът на Виляреал Марио Гаспар. За победата на испанците с основна заслуга бе вратарят Де Хеа, отразил много опасни удари на украинците.

В другия мач от Група С, който без без значение, Беларус и Македония завършиха 0:0.