С аромата на две аржентински легенди: Три пропуснати дузпи в един мач за Бенфика! (ВИДЕО)

903 0

На рядко срещан момент станаха свидетели зрителите на мача Бенфика-Шавеш от португалската Примейра лига. Домакините успяхa да спечелят с 1:0, въпреки че изпуснаха цели три дузпи!

По стъпките на Мартин Палермо...

Първият грешник бе Анхел ди Мария. В 24-та минута той стреля абсолютно несериозно и Хуго Соуса, който междувпрочем е и проектонационал на Бразилия, успя направо да улови топката.

Още: Като в сериал: Турска звезда скочи на треньора си, той не му остана длъжен

В 60-та минута последва нов 11-метров наказателен удар за Бенфика, след нарушение срещу Ди Мария. Артур Кабрал повтори почти огледално удара на аржентинеца - отново ниско, вдясно на Соуса, който изби в корнер.

Бенфика пропусна 3 дузпи срещу Шавеш

Последва проверка чрез ВАР, която нареди изпълнението да бъде повторено. Вездесъщият Соуса отново спаси посредствения удар на Кабрал, с което хвърли в гняв и потрес феновете на Бенфика. Малко по-късно младият Жоао Невеш все пак успя да разпечата вратата на Шавеш и донесе победата след удар с глава.

Няма как да не направим сравнение с може би най-легендарните три изпуснати дузпи в един мач - тези на Мартин Палермо срещу Колумбия по време на Копа Америка през 1999-та година. "Лудия" тогава удари два пъти напречната греда от бялата точка, а третият път вратарят спаси. Аржентина загуби с класическото 0:3, а срещата беше от груповата фаза на турнира.

Още: Лионел Скалони подкрепи Анхел Ди Мария, пуска го титуляр срещу Коста Рика