С 10 души Партизан едва не обърна героично чехи в първия си мач в групите

1159 0

Сръбският Партизан, който се класира за групите на Лига на конференциите, елиминирайки Хамрун Спартанс, записа равенство в първия кръг на тази фаза на турнира. Грандът от Белград направи зрелищно 3:3 с чешкия Словачко в гостуване.

Чехите водеха с 2:0 до почивката, а сърбите бяха останали с човек по-малко още в 22-ата минута. Тогава Кристиян Белич беше изгонен за грубо влизане на съперников футболист.

Словачко дръпна с 2:0 след попадения в 5' и 19' на Ян Калабишка. Чешкото крило откри резултата с невероятен удар от далечна дистанция, намерил горния ляв ъгъл на вратаря на Партизан. 14 минути по-късно той стигна до топката, след като тя нацели гредата след изстрел на Станислав Хофман. Калабишка обаче я прати в долния ляв ъгъл на Попович.

Сръбският гранд успя да намали изоставането си 2 минути след подновяването на играта. Тогава Фусени Диабате отправи удар отдалеч по трева и видя как топката влиза във вратата на чехите за 1:2. Шест минути по-късно отново Диабате се разписа, след като навърза няколко бранители, за да изравни.

В 62-ата минута Рикардо Гомеш дори изведе Партизан до пълен обрат, но Михал Кохут в 83' донесе точката на своя тим в този първи сблъсък в групите.

Другите резултати от 19:45 часа:
Андерлехт - Силкеборг 1:0
Аустрия Виена - Апоел Беер Шева 0:0
Виляреал - Лех Познан 4:3
Фиорентина - РФС 1:1
ФК Балкани - ЧФР Клуж 1:1
Хартс - Истанбул Башакшехир 0:4