Роналдо с летящ дебют в Ростов, Уелтън също с първи минути за новия си отбор

Снимка: Levski.bg

2691 0

Две от доскорошните звезди на Левски - Уелтън и Роналдо, вече се радват на минути в новите си отбори. Вторият дори успя да се отличи с асиситенция в двубой на Ростов при победата с 2:0 у дома над Криля Советов.

Първи впечатления от Уелтън и Роналдо в новите им отбори

Роналдо впечатли в двубоя на Ростов

Още: Погасяването на главницата е по-близо: Гамба преведе първата част от парите за Уелтън

23-годишният футболист започна като титуляр и остана на терена до 88-ата минута. В стартовата единадесеторка на домакините беше и привлеченият от Арда - Умар Сако.  Ростов поведе в 29-ата минута с гол на Егор Голенков.

Десет минути преди края Роналдо асистира на Иван Комаров за крайното 2:0.С успеха Ростов събра 24 точки и заема 10-о място във временното класиране. Криля Советов е шести с 29 точки.

Уелтън пък записа своя официален дебют за новия си клуб Гамба Осака. Бразилецът се появи в игра като тактическа смяна в 91-ата минута на двубоя с с Албирекс Нийгата, спечелен с 1:0. Гамба Осака има 4 точки в актива си и заема 4-о място във временното класиране. Албирекс Нийгата е 11-и с три точки.

Още: Преди това не е имало никакви оферти: Заради мачовете с Айнтрахт се е стигнало до продажбата на Уелтън и Дарлан

4 от 10 "любимци" на Костов напуснаха Левски, НО те спечелиха 29% от точките на тима през есента

Агентът на Роналдо доволен от адаптацията: Бавно се превръща в руснак!

Питаха Карпин превключи ли Ростов на трансфери от България и не са ли слаби играчите ни