Роналдо от Левски не спря Зенит за шестата поредна титла, Саша Илич ще се бори за оцеляване

Снимка: Оф. сайт на Левски

3228 0

Зенит Санкт Петербург се превърна в шампион на Русия за шести пореден път. Грандът спечели кампанията след голяма драма. "Лъвовете" влязоха в последния кръг от третата позиция, но спечелиха с 2:1 срещу Ростов за юбилейната десета титла.

Съперникът на новия стар шампион поведе чрез бившия нападател на Левски - Роналдо, в 54', но след 10 минути Мантуан изравни от дузпа, а Артур оформи шампионския обрат в заключителните минути.

Така Зенит се възползва от загубата на Динамо Москва от Краснодар в прекия сблъсък за челните места (0:1). "Лъвовете" триумфираха с 57 точки, втори се класира Краснодар с 56 т., с колкото останаха и столичаните.

Четвърти, пети и шести се наредиха московските - Локомотив (53 т.), Спартак (50 т.) и ЦСКА (48 т.). За оцеляването си пък ще се бори Пари НН на Саша Илич.

Илич остава без победа

Сърбинът в четвърти пореден двубой не успя да изведе отбора до успех и след 1:1 с Криля Советов остава в зоната за бараж - 13-и с 30 пункта. Толкова има и Урал. Въпросните двубои на Илич и компания за оцеляване са на 29-и май и 1-ви юни срещу Акрон Толиати във формата на разменено гостуване.

Още: Историческо: Фен на руски гранд навъртя 200 поредни гостувания! (СНИМКА)