ПСЖ спечели купа след бой над Юнайтед (ВИДЕО)

1936 0

ПСЖ победи Манчестър Юнайтед с 2:0 на "Солджър Фийлд" в Чикаго и спечели турнира International Champions Cup.

Блес Матюиди и Златан Ибрахимович отбелязаха головете още до почивката. По този начин ПСЖ събра 10 точки, колкото има и Ню Йорк Ред Булс. Освен това, головата разликата на двата тима е +5, но парижани са първи заради повечето отбелязани голове (10 срещу 9 за Ню Йорк).

Юнайтед също можеше да спечели състезанието при успех.

Френските богаташи имаха шанс да поведат още в 3-ата минута, след като Давид де Хеа изчисти лошо топката и тя попадна в Ибра, но той я прати над вратата.

Юнайтед отговори с отлична комбинация между звездата на отбра Уейн Рууни и новите попълнения Бастиан Швайнщайгер и Мемфис Депай, която завърши с неточен изстрел на холандеца.

След това Хуан Мата се разписа с глава, но голът беше отменен заради засада. Така се стигна до 25-ата минута, когато Матюиди преодоля Фил Джоунс и с плътен шут матира Де Хеа за 1:0.

В следващите минути ПСЖ продължи да диктува събитията на терена и в 34-ата Ибрахимович удвои преднината на отбора.

Шведският национал проби от центъра на терена, направи двойно подаване с Максуел, след което за голаджията не беше никакъв проблем да преодолее Де Хеа.

Второто полувреме беше по-скучно и чистите голови положения липсваха. Възпитаниците на Луис ван Гаал така и не успяха да застрашат сериозно противниковата врата и да се върнат в мача.