"Приятелският" бой над Куба е втората най-крупна победа в историята на руския отбор

1447 0

Руският национален отбор по футбол постигна втората най-убедителна победа в историята си в приятелски мач. Международно изолираният тим разби с 8:0 Куба на стадион "Волгоград Арена" пред 40 706 зрители вчера.

Най-големият успех на "Сборная" е от 8 юни 2019 година - 9:0 над Сан Марино в квалификациите за европейско първенство.

Головете за домакините отбелязаха Иван Обляков в 22-ара минута, Александър Головин (30), Антон Миранчук (34), Александър Силянов (55), Александър Собольов (66), Данил Пруцев (68), Никита Кривцов (74) и Андрей Мостовой (78). В 85-ата минута Сергей Пиняев пропусна дузпа.

Резултатът от мача ще бъде зачетен в класацията на Международната футболна федерация (ФИФА). Руснаците заемат 39-о място там, а Куба е на 169-а позиция.