Португалия с първа загуба от 11 мача, а Роберто Мартинес обясни: Целта не беше да победим

703 0

В сряда (26-и март) вечер националният отбор на Португалия допусна изненадваща загуба с 0:2 при визитата си на Словения в приятелски мач.

На терена за "мореплавателите" бяха футболисти като Кристиано Роналдо, Пепе, Жоао Феликс, Жоао Кансело и Рубен Невеш, но очакваните голове на база на създадените от тях положения бяха едва 0.78.

Все пак е важно да се спомене, че след победата с 5:2 срещу Швеция Роберто Мартинес бе отпратил Бруно Фернандеш, Бернардо Силва, Рубен Диаш и Рафаел Леао...

"Целта не беше да победим"

След последния съдийски сигнал срещу словенците, старши треньорът на Португалия обясни следното:

"Словения игра наистина добре. Целта ни тази вечер не беше да победим, а да експериментираме. След като ни вкараха първия гол (б.р. - в 72-рата минута), беше доста трудно да реагираме".

Роберто Мартинес

"След тези 90 минути обаче сме дори още по-подготвени за Европейското първенство. Не ни харесва да губим, но основната цел беше да получим повече информация. Лагер-сборът беше позитивен и имахме възможност да работим индивидуално с играчите", допълни Мартинес.

*Преди това поражение Португалия бе в серия от 11 поредни победи! Преди старта на Евро 2024 тимът ще играе контроли срещу Финландия (4.06.), Хърватия (8.06.) и Ирландия (11.06.).

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - Малко футбол и повече драма: Полша, Грузия и Украйна се класираха на Евро 2024, всички групи са ясни!