След 5:2 срещу Швеция: Роберто Мартинес отпрати 8 футболисти на Португалия

914 0

В четвъртък (21-ви март) вечер Португалия разби Швеция с 5:2 (ВИДЕО) в приятелски мач, който се проведе пред 27 532 зрители в Гимараеш.

Роберто Мартинес освободи 8 играчи

В днешния 22-ри март стана ясно, че селекционерът на "мореплавателите" - Роберто Мартинес, e освободил осем футболисти!

ОЩЕ: Роналдо и Португалия с късмет: Франция забърка "групата на смъртта" в Лигата на нациите

Бернардо Силва, Рубен Диаш, Бруно Фернандеш, Жоао Палиня, Нелсон Семедо, Тоти Гомеш, Рафаел Леао и Гонсало Рамош ще се завърнат в клубните си отбори и няма да вземат участие в контролата срещу Словения (26.03.).

Бернардо Силва и Бруно Фернандеш

Важно е да се уточни, че това решение не се дължи на някакви дисциплинарни или физически проблеми, а просто играчите получават почивка заради факта, че сезон 2023/24 навлиза в решителния си етап.

*Фернандеш, Диаш, Силва и Палиня записаха по 90 минути срещу Швеция. Семедо изигра 82, Гомеш 62, а Тоти и Леао - по едно полувреме.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕСтанаха ясни 2 от причините защо Кристиано Роналдо ще играе на Мондиал 2026