Порто свали Бенфика от върха в Португалия с 5-голов побой

1128 0

Порто унижи Бенфика и ги свали от върха в португалския елит. Това се случи след разгром за домакините на "Ещадио до Драгао" в дербито на 24-ия кръг на шампионата.

Порто вкара 4 попадения на досегашния лидер, при това опазвайки своята врата суха. За това спомогна и фактът, че Николас Отаменди остави отбора си с човек по-малко в 61', след като получи втори жълт картон.

Домакините поведоха в 20-ата минута с гол на Вендерсон Галено, а минута преди края на първата част бразилското крило се разписа за втори път - 2:0.

Десет минути след подновяването на играта Вендел оформи класическа преднина за Порто. В 75' Пепе Акино със страхотен завършващ удар покачи на 4:0, а крайното 5:0 оформи Дани Лоудър в 90-ата минута.

След ужасния шамар Бенфика се смъкна на второто място, изпреварен от Спортинг (Лисабон). Градският им съперник има точка повече. Порто запазва третата си позиция с 52 точки, със 7 по-малко от новия лидер.