1330 0

Живанилдо Виейра де Соуза никога не е бил известен с истинското си име. Всички го познават като просто... Хълк. Бразилецът имаше моменти преди около 15-ина години, в които бе сред играчите, които наистина впечатляваха с изявите си в Европа.

Не случайно, че записа близо 50 двубоя в силния национален отбор на Бразилия. Безспорно най-силният период в кариерата му бе в Порто (2008-2012), като в Зенит също показваше добра игра (2012-2016).

След това обаче отиде да играе в Китай (Шанхай СИПГ), а от 2021-ва година е част от Атлетико Минейро. Вече на 36 години, малцина наблюдават изявите му. В последната среща на клубния си тим обаче напомни за себе си.

Атлетико Минейро победа Мийонариос в третия кръг от Копа Либертадорес. Отборът поведе с 2:0 чрез Паулиньо (49' и 81'), а головете през втората част продължиха именно чрез Хълк. В 88-ата минута той реализира много красиво попадение.

След центриране от фланга бразилецът реализира труден ножичен изстрел, с който матира вратаря. Мийонариос върна едно попадение 5 минути след това, но общият резултат от двата мача в сблъсъка бе 4:2 за Атлетико Минейро.

Можете да се насладите на изпълнението на Хълк чрез видеото по-долу в материала.