Петко Христов вкара за Специя във втори пореден двубой - борбата за оставане в Серия Б продължава


Петко Христов вкара за Специя във втори пореден двубой - борбата за оставане в Серия Б продължава
Снимка: Getty Images

586 0

Специя на Петко Христов продължава борбата си за оцеляването в Серия Б. Днес тимът завърши наравно при домакинството си на Леко от 32-ия кръг на Серия Б - 1:1. 

Христов с трети гол през сезона

В основата на резултата бе именно българският футболист, който откри в 12-ата минута. Христов засече с глава от наказателното поле центриране на Салваторе Еспозито и прати топката в долния ляв ъгъл. Бранителят имаше нова добра възможност в началото на втората част, но тя бе пропиляна. 

Още пред втория шанс гостите изравниха в 41' чрез Бусо и така в крайна сметка отборите не излъчиха победител в събота. В двубоя Христов реализира трети гол през сезона, а вторият падна в миналия кръг. 

С равенството Специя събира 35 точки, нарежда се на 16-о място, колкото имат пред тях Бари и Козенца. Христов и компания са в серия от пет срещи без загуба. Леко е на последното 20-о място с 23 точки и се е запътил стремглаво към третото ниво на местния футбол. 

Още: Валентин Антов с червен картон, Петко Христов с победен гол в края, а Илия Груев "порита" 2 минути

Защитник на Левски повикан по спешност в националния отбор, заменя Петко Христов

Наш национал се оказа твърде скъп, връща се в клуба, чиято собственост е

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички