Петко Христов вкара за Специя във втори пореден двубой - борбата за оставане в Серия Б продължава

442 0

Специя на Петко Христов продължава борбата си за оцеляването в Серия Б. Днес тимът завърши наравно при домакинството си на Леко от 32-ия кръг на Серия Б - 1:1.

Христов с трети гол през сезона

В основата на резултата бе именно българският футболист, който откри в 12-ата минута. Христов засече с глава от наказателното поле центриране на Салваторе Еспозито и прати топката в долния ляв ъгъл. Бранителят имаше нова добра възможност в началото на втората част, но тя бе пропиляна.

Още пред втория шанс гостите изравниха в 41' чрез Бусо и така в крайна сметка отборите не излъчиха победител в събота. В двубоя Христов реализира трети гол през сезона, а вторият падна в миналия кръг.

С равенството Специя събира 35 точки, нарежда се на 16-о място, колкото имат пред тях Бари и Козенца. Христов и компания са в серия от пет срещи без загуба. Леко е на последното 20-о място с 23 точки и се е запътил стремглаво към третото ниво на местния футбол.

Още: Валентин Антов с червен картон, Петко Христов с победен гол в края, а Илия Груев "порита" 2 минути

Защитник на Левски повикан по спешност в националния отбор, заменя Петко Христов