Партизан започна с победа в Лига Европа

Снимка: Gulliver/ Getty Images

954 0

Партизан записа успех на старта на груповата фаза на Лига Европа. Снощи тимът се наложи у дома над АЗ Алкмаар с 3:2. Двамата българи в състава на Партизан - Валери Божинов и Иван Бандаловски бяха резерви в мача, като Божинов се появи в игра в 66-тата минута.

Абубакар Умару откри резултата още в 11-тата минута след центриране от корнер на Андрия Живкович. В 34-тата минута обаче Йоп ван дер Линден също се разписа и възстанови равенството. Само шест по-късно обаче Партизан пак поведе, отново чрез попадение на Умару.

Гостите останаха с човек по-малко в 78-та минута, след като Гуус Хупертс бе изгонен за втори жълт картон. Изглежда, че това ги пречупи и в края на мача те допуснаха нов гол в мрежата си. Този път той бе дело на Саша Илич.

Крайният резултат бе оформен в добавеното време на срещата, когато Маркус Хенриксен се разписа с изстрел извън наказателното поле.

В другия мач от група "L" Атлетик Билбао победи Аугсбург с 3:1.