Пак Роналдо! Гол в 4-ти пореден мач и Ал Насър е на финал - Мане помогна, Кристиано гони първи трофей (ВИДЕО)

3531 0

Кристиано Роналдо класира Ал Насър на финала за Купата на арабските клубни шампиони. Португалецът се разписа в четвърти пореден мач (всеки от тях в тази надпревара) и неговият отбор надделя с 1:0 над Ал Шорта от Ирак.

Попадението дойде четвърт час преди края на мача, когато петкратният носител на "Златната топка" бе точен от дузпа. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение срещу Садио Мане в наказателното поле. Във финала Ал Насър ще има доста по-тежка задача, като съперник ще бъде победителят от двойката Ал Хилал - Ал Шабаб.

Именно Ал Хилал отстрани по пътя си настоящия шампион от Саудитската професионална лига Ал Итихад, чиято атака вече е водена от Карим Бензема. Ал Хилал и Ал Шабаб играят по-късно днес - от 21:00 часа българско време.

Колкото до двубоя между Ал Насър и Ал Шорта, тимът от Саудитска Арабия заслужено победи. Той имаше предимство във всяко едно отношение, а съперникът дори нямаше отправен точен удар.

Резултатът можеше и да е по-изразителен, но попадение на Кристиано Роналдо бе отменено през първото полувреме. Тогава той се оказа в засада - вижте ситуацията и недоволството с отменения гол на Роналдо (ВИДЕО).