Нова грешка на Израел позволи на Белгия да поведе в група "Б"

Снимка: Uefa.com

1430 0

Втора поредна загуба на Израел изпрати Белгия на върха в квалификационна група "Б" за Евро 2016.

След като загубиха от Уелс с 3:0, израелците позволиха и на белгийците да стигнат до трите точки.

Маруан Ферайни с гол в 9-ата минута донесе ценните три точки за сочения за фаворит отбор в тази група.

Венсан Компани успя да усложни работата на отбора си, след като изкара нелеп червен картон в средата на втората част.

Белгийците диктуваха играта и могат да съжаляват, че не се поздравиха с по-изразителна победа.

В 9-ата минута резултатът беше открит. Тогава след неособено добре ритната топка от Кевин де Брюин, на голова позиция се оказа Венсан Компани. Той стреля, но вратарят изби. Топката отиде при Маруан Фелайни, който от няколко метра нямаше как да сбърка - 1:0.

2 минути по-късно Де Брюин остана сам срещу вратаря, но прати топката в тялото му.

Тибо Куртоа от своя страна успя да отрази коварни удари на Тал Бен Хаим и Бибрас Натхо.

Стражът на Челси се намесваше решително и при изстрели на Еран Захави в 58-та и 61-та минути. Тогава, в 64-та минута Венсан Компани си изкара изключително глупав втори жълт картон за задържане на противник в половината на Израел.

Домакините продължиха да пресират съперника, но това така и не донесе желания резултат. Белгийците устояха на натиска и след спечелените точки се изкачиха на първо място в групата с 11 точки. Толкова има и вторият Уелс, но "Червените дяволи" са с по-добра голова разлика.

Израел остана трети с 9 точки, губейки втори пореден двубой с преките си конкуренти.